Výhody členství

Pronajímáte dům nebo byt a řešíte celou řadu otázek s tím spojených? Pak jste tady zcela správně. Členství v Platformě individuálních pronajímatelů vám přináší tyto zásadní výhody, které vám ulehčí život pronajímatele:

 1. Vzory dokumentů
  Každý pronajímatel potřebuje dokumenty, které upravují jeho vztah s nájemníkem. A není to jen nájemní smlouva a předávací protokol. V průběhu nájmu se můžete dostat do různých situací.
  • Jako odborníci na nájemní bydlení jsme identifikovali 29 nejdůležitějších dokumentů od smluv, přes nejrůznější protokoly, dodatky, formuláře, plné moci, výzvy, námitky, inflační doložky, upomínky až třeba po různé druhy výpovědí včetně výzev k vyklizení bytu.
  • Všechny dokumenty jsou zpracované těmi nejlepšími právníky a odborníky na nájemní bydlení a hlavně jsou průběžně aktualizované. Můžete si tak být jistí, že si stahujete verzi, která aktuálně platí.

 2. Rady a tipy
  Máte jistě spoustu otázek. Vypracovali jsme kompletní návod, který vám a většinu z nich odpoví.
  • Sehnat ideálního nájemníka chce každý pronajímatel. Jak tedy napsat inzerát nebo třeba stanovit cenu nájmu?
  • S nájemníkem chce pak mít každý ten nejlepší vztah. Jaké jsou tedy vaše práva a povinnosti? A jaká jsou práva povinnosti nájemníka?
  • Příjmy z pronájmu je nutné každý rok danit. A jak na to?

 3. Prezentace a přednášky
  Zajímá vás, kam trh s nájemním bydlením směřuje? Jestli se nájmy spíše budou zvedat nebo klesat? A jaké jsou další trendy?
  • Odborníci z řad členů Asociace nájemního bydlení se dost často k nejrůznějším otázkám souvisejících s nájemním bydlením vyjadřují. Mají také k dispozici nejčerstvější data a statistiky.
  • Získáte aktualizovaný přístup k datům v celé ČR. Chcete si koupit další byt na investici? U nás najdete průměrné ceny bytů ve všech větších městech v ČR a můžete si tak porovnat Vaši poptávku s nabídkou. K tomu možnost využít hypoteční kalkulačky a nákup si dobře a správně spočítat. Samozřejmostí jsou nejnovější analýzy cen nájemného.
  • Po zakoupení členství budete do své e-mailové schránky každý měsíc dostávat pravidelné vydání Newsletteru ANB reflektující trendy, novinky a aktuální situaci na realitním trhu.

 4. Zastupování zájmů individuálních pronajímatelů
  Zájmy velkých institucionálních pronajímatelů zastupuje Asociace nájemního bydlení. Protože se ale zájmy velkých i malých pronajímatelů hodně prolínají, vaše zájmy teď bude zastupovat Platforma individuálních pronajímatelů, do níž si kupujete členství. Nejsou to maličkosti.
  • Tak například dálkové odečty každý měsíc. To byl požadavek státu na všechny pronajímatele od 1.1.2023. Bylo to nereálné především pro malé pronajímatele. Víte o tom vůbec něco?
   My jsme pomohli vyjednat odklad do 1.1.2024. Teď budete mít na přípravu rok a my vám s tím pomůžeme. Podobných příkladů jsou ale desítky.
  • Dlouhodobě se snažíme se o to, aby se nájemní smlouvy v Česku uzavíraly na delší dobu než jeden rok. Brání tomu ale nedostatečná legislativa, která v případě, že nájemce neplatí, málo chrání majitele bytu. Nyní necháváme AK Havel&Partners zpracovávat paragrafované znění legislativních změn, které ochrání poctivé majitele bytů i nájemníky a naopak neplatiče umožní z bytů dostat dřív než v horizontu let.
  • Jsme nedílnou součástí nejrůznějších pracovních skupin, které se v rámci ministerstev účastní jednání o budoucnosti trhu s bydlením v Česku. Dlouhodobě tak spolupracujeme například na vzniku cenových map nebo zákona o dostupném bydlení. Jsou to normy, které majitelům bytů i jejich nájemcům výrazně pomohou například s příspěvky na bydlení.
  • Chráníme vás. Budeme Vás profesionálně a důsledně zastupovat a chránit! Jsme partnerem pro vládu, parlament i státní správu. Jsme proti netržním regulacím a zvyšování daňové zátěže! Chráníme nedotknutelnost soukromého vlastnictví.